Bosch 0986494714 Ön Fren Balatası - Peugeot 308, Citroen Berlingo, Opel Astra (2013-2024, 1.2-2.0L)
| Genişlik [mm] | 147,8 |
| OE numarası için | 16 781 681 80 |
| Kontrol işareti | ECE-R90 |
| Montaj tarafı | Ön aks |
| Kalınlık/Kuvvet [mm] | 18,5 |
| Tüm Özellikleri Görüntüle | |
Bosch 0986494714 Ön Fren Balatası - Peugeot 308, Citroen Berlingo, Opel Astra (2013-2024, 1.2-2.0L)
Bosch Ön Ön Fren Balatası, OEM kalite standartlarında üretilmiş olup Citroen Berlingo/e-Berlingo, Ope Astra/Combo, Peugeot 308/Partner/e-308..., Vauxhall Astra/Combo ile tam uyumludur. Yüksek sıcaklık direnci, düşük gürültü seviyesi ve uzun ömürlü yapısıyla güvenli ve konforlu frenleme performansı sunar.
🔧 Motor Hacmi: 1.2-2.0L
📊 Teknik Özellikler
| Satış modeli (IAM) | 0 986 494 714 |
| Tanımlama | Diskli fren balatası seti; ön |
| Makale durumu | Normal |
| Önerilen aksesuar | 1987474433 |
| Önerilen aksesuar | 1987474395 |
| Genişlik | 147,8 mm |
| Kalınlık/En kalınlığı | 18,5 mm |
| Yükseklik 1 | 58,6 mm |
| Yükseklik 2 | 63,8 mm |
| Eğimli | Hayır |
| Uyarı kontağı türü | Yok |
| Yaylı | Evet |
| Yay sayısı | 8 |
| Süspansiyon saclı | Evet |
| Sönümleme sacları sayısı | 4 |
| Cıvatalı | Hayır |
| Nominal kalınlık | 18,5 mm |
| Sertifika | ECE-R90 |
| WVA numarası | 25.583 |
| Malzeme | Low-Metallic |
| Ek bilgiler | Montaj kılavuzu dahil |
| Ek bilgiler | Gıcırdama önleme sacı var |
| Ticari kısa tanımı (HKB) | BP1709 |
| Standart tanım | E9 90R-02A1080/3878 |
| WVA-Numarası | 25583 |
🏁 Ürün Avantajları
- ✅ Bosch fren balataları, güvenlik ve güvenilirlik açısından yasal gereklilikleri aşan ek testlere tabi tutulur
- ✅ Son derece kararlı sürtünme katsayısı: yüksek yükte bile tutarlı frenleme performansı için
- ✅ Titreşim önleyici plakalar ve eğimli kenarlar: üstün gürültü ve titreme davranışı için
- ✅ Yüksek sıkıştırılabilirlik: rahat ve iyi pedal hissi için
- ✅ Hemen hemen tüm araç modelleri için özel çözüm: en iyi frenleme sonuçları için
- ✅ Dünya çapında araştırma ve geliştirme: Bosch'un kaliteli performansına güvenebilirsiniz
🔩 OEM / Muadil Numaraları
| CITROEN | 16 104 287 80 |
| CITROEN | 16 128 864 80 |
| CITROEN | 16 478 602 80 |
| CITROEN | 16 781 681 80 |
| OPEL | 1678168180 |
| PEUGEOT | 16 104 287 80 |
| PEUGEOT | 16 128 864 80 |
| PEUGEOT | 16 478 602 80 |
| PEUGEOT | 16 781 681 80 |
| TOYOTA | SU001B2505 |
| TOYOTA | SU001B3771 |
| VAUXHALL | 1678168180 |
| Marka | Uyumlu OEM Numaraları |
|---|---|
| OPEL | |
| PEUGEOT | |
| CITROËN | |
| VAUXHALL |
| Genişlik [mm] | 147,8 |
| OE numarası için | 16 781 681 80 |
| Kontrol işareti | ECE-R90 |
| Montaj tarafı | Ön aks |
| Kalınlık/Kuvvet [mm] | 18,5 |
| WVA numarası | 25583 |
| Fren diski çapı için [mm] | 283 |
| Malzeme | Low-Metallic |
| Fren sistemi | CBI |
| Yükseklik 1 [mm] | 58,6 |
| Yükseklik 2 [mm] | 63,8 |
| Yay sayısı | 8 |
Bu Ürünle Uyumlu Araçlar
Bu ürün aşağıdaki marka ve model araçlarla uyumludur. Her araç için gövde, model numarası, motor ve motor kodu detayları verilmiştir. Bu bilgiler, doğru yedek parçayı hızlı ve güvenilir şekilde seçmenizi sağlar.
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 PureTech 110 1.2 l | 2018 - | Benzin 110 HP | HNP (EB2ADT) |
| 1.2 PureTech 130 1.2 l | 2019 - | Benzin 131 HP | HNS (EB2ADTS) |
| 1.5 BlueHDi 100 1.5 l | 2018 - | Dizel 102 HP | YHY (DV5RD), YHT (DV5RCF) |
| 1.5 BlueHDi 130 (ECYHZJ, ECYHZR) 1.5 l | 2018 - | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| 1.5 BlueHDi 75 1.5 l | 2018 - | Dizel 76 HP | YHW (DV5RE) |
| 1.6 BlueHDi 100 1.6 l | 2019 - | Dizel 99 HP | BHY (DV6FD) |
| 1.6 VTi 115 1.6 l | 2022 - | Benzin 116 HP | NFP (EC5F) |
| ë-BERLINGO 0.0 l | 2023 - | Elektronik 136 HP | ZKU (ZK02) |
| ë-BERLINGO 0.0 l | 2021 - | Elektronik 136 HP | ZKX (ZK01) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 (FPHNPJ) 1.2 l | 2021 - | Benzin 110 HP | HNP (EB2ADT) |
| 1.2 (FPHNSL, FPHNSR) 1.2 l | 2021 - | Benzin 131 HP | HNS (EB2ADTS) |
| 1.2 MHEV (FPHPY) 1.2 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 136 HP | HPY (EB2LTDH2) |
| 1.5 Turbo D (FBYHZT, FBYHZJ) 1.5 l | 2021 - | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| 1.6 Plug-In-Hybrid (F3DGXT) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 181 HP | DGX (EP6FADTXHPE) |
| 1.6 Plug-In-Hybrid (F3DGYT) 1.6 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 224 HP | DGY (EP6FADTXHPD) |
| Astra-e (F3ZKWZ) 0.0 l | 2023 - | Elektronik 156 HP | ZKW (ZK02) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 (FRHNPJ) 1.2 l | 2021 - | Benzin 110 HP | HNP (EB2ADT) |
| 1.2 (FRHNSL, FRHNSR) 1.2 l | 2021 - | Benzin 131 HP | HNS (EB2ADTS) |
| 1.2 MHEV (FPHPY) 1.2 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 136 HP | HPY (EB2LTDH2) |
| 1.5 CDTi (FCYHZT, FCYHZJ) 1.5 l | 2021 - | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| 1.6 Plug-In Hybrid (F4DGXT) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 181 HP | DGX (EP6FADTXHPE) |
| 1.6 Plug-In Hybrid (F4DGZT, F4DGYT) 1.6 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 224 HP | DGY (EP6FADTXHPD), DGZ (EP6FADTXHPD) |
| Astra-e (F4ZKWZ) 0.0 l | 2023 - | Elektronik 156 HP | ZKW (ZK02) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 1.2 l | 2018 - | Benzin 110 HP | D 12 XHL (EB2ADT), F 12 XHL (EB2ADT) |
| 1.2 1.2 l | 2019 - | Benzin 131 HP | F 12 XHT (EB2ADTS) |
| 1.5 1.5 l | 2018 - | Dizel 102 HP | D 15 DT (DV5RD), YHT (DV5RCF) |
| 1.5 1.5 l | 2018 - | Dizel 131 HP | D 15 DTH (DV5RC) |
| 1.5 1.5 l | 2018 - | Dizel 76 HP | D 15 DTL (DV5RE) |
| Combo-e 0.0 l | 2023 - | Elektronik 136 HP | ZKU (ZK02) |
| Combo-e 0.0 l | 2021-2023 | Elektronik 136 HP | ZKX (ZK01) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 THP 110 1.2 l | 2013-2021 | Benzin 110 HP | HNZ (EB2DT), HNV (EB2DTM), HNP (EB2ADT) |
| 1.2 THP 130 1.2 l | 2013-2021 | Benzin 131 HP | HNY (EB2DTS), HNS (EB2ADTS) |
| 1.2 VTi 72 1.2 l | 2013-2021 | Benzin 82 HP | HMZ (EB2F) |
| 1.5 BlueHDI 100 1.5 l | 2018-2021 | Dizel 102 HP | YHY (DV5RD) |
| 1.5 BlueHDi 130 1.5 l | 2017-2021 | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| 1.6 BlueHDi 120 1.6 l | 2013-2021 | Dizel 120 HP | BHZ (DV6FC) |
| 1.6 GT 205 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 205 HP | 5GT (EP6FDTX) |
| 1.6 GTi 1.6 l | 2015-2021 | Benzin 250 HP | 5GP (EP6FDTR) |
| 1.6 GTi (L35GNH) 1.6 l | 2015-2021 | Benzin 272 HP | 5GN (EP6FDTR) |
| 1.6 GTi PureTech 263 (L3EGXP) 1.6 l | 2018-2021 | Benzin 263 HP | EGX (EP6FADTR) |
| 1.6 HDi 1.6 l | 2013-2021 | Dizel 92 HP | 9HP (DV6DTED) |
| 1.6 HDi / BlueHDi 115 1.6 l | 2013-2021 | Dizel 115 HP | 9HC (DV6C), BHX (DV6FC), BHZ (DV6FC) |
| 1.6 HDi 100 1.6 l | 2014-2021 | Dizel 99 HP | BHY (DV6FD) |
| 1.6 PureTech 225 1.6 l | 2018-2021 | Benzin 225 HP | GGR (EP6FADTX) |
| 1.6 THP 1.6 l | 2013-2021 | Benzin 152 HP | 5GX (EP6FDTMD) |
| 1.6 THP 1.6 l | 2013-2021 | Benzin 156 HP | 5FV (EP6CDT) |
| 1.6 THP 125 1.6 l | 2013-2021 | Benzin 125 HP | 5FA (EP6CDT) |
| 1.6 THP 150 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 150 HP | 5GX (EP6FDTMD) |
| 1.6 THP 163 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 163 HP | 5FM (EP6CDTM) |
| 1.6 VTi 115 1.6 l | 2015-2021 | Benzin 115 HP | NFP (EC5) |
| 2.0 BlueHDi 150 2.0 l | 2013-2021 | Dizel 150 HP | AHX (DW10FD), AHX (DW10FCD) |
| 2.0 GT BlueHDi 180 2.0 l | 2017-2021 | Dizel 177 HP | EHZ (DW10FC) |
| 2.0 GT BlueHDi 180 2.0 l | 2017-2021 | Dizel 179 HP | AHW (DW10FC) |
| 2.0 GT BlueHDi 180 2.0 l | 2014-2021 | Dizel 181 HP | AHW (DW10FC) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| BlueHDi 130 (FBYHZL, FBYHZT) 1.5 l | 2021 - | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| Hybrid 136 (FPHPYC) 1.2 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 136 HP | HPY (EB2LTDH2) |
| Hybrid 180 (F3DGXT, F3DGMH) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 181 HP | DGX (EP6FADTXHPE), DGM (EP6LTCHPE) |
| Hybrid 225 (F3DGYT, F3DGNH) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 224 HP | DGY (EP6FADTXHPD), DGN (EP6LTCHPD) |
| PureTech 110 (FPHNPL) 1.2 l | 2021 - | Benzin 110 HP | HNP (EB2ADT) |
| PureTech 130 (FPHNSL, FPHNST) 1.2 l | 2021 - | Benzin 131 HP | HNS (EB2ADTS) |
| e-308 (FMZKWZ) 0.0 l | 2023 - | Elektronik 156 HP | ZKW (ZK02) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| 1.2 THP 110 1.2 l | 2014-2021 | Benzin 110 HP | HNZ (EB2DT), HNV (EB2DTM), HNP (EB2ADT) |
| 1.2 THP 130 1.2 l | 2014-2021 | Benzin 131 HP | HNY (EB2DTS), HNS (EB2ADTS) |
| 1.5 BlueHDi 100 1.5 l | 2018-2021 | Dizel 102 HP | YHY (DV5RD) |
| 1.5 BlueHDi 130 1.5 l | 2017-2021 | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| 1.6 BlueHDi 100 1.6 l | 2014-2021 | Dizel 99 HP | BHY (DV6FD) |
| 1.6 BlueHDi 120 1.6 l | 2014-2021 | Dizel 120 HP | BHZ (DV6FC) |
| 1.6 GT 205 1.6 l | 2015-2021 | Benzin 205 HP | 5GT (EP6FDTX) |
| 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) 1.6 l | 2014-2021 | Dizel 115 HP | 9HC (DV6C), BHX (DV6FC), BHZ (DV6FC) |
| 1.6 HDi 92 1.6 l | 2014-2021 | Dizel 92 HP | 9HP (DV6DTED) |
| 1.6 PureTech 225 (L45GGR) 1.6 l | 2018-2021 | Benzin 225 HP | 5GG (EP6FADTX) |
| 1.6 THP 125 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 125 HP | 5FA (EP6CDT) |
| 1.6 THP 150 (L45GXA) 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 150 HP | 5GX (EP6FDTMD) |
| 1.6 THP 155 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 156 HP | 5FV (EP6CDT) |
| 1.6 VTi (LWNFPA) 1.6 l | 2014-2021 | Benzin 115 HP | NFP (EC5) |
| 2.0 BlueHDi 150 2.0 l | 2014-2021 | Dizel 150 HP | AHR (DW10FD), AHX (DW10FCD) |
| 2.0 GT BlueHDi 180 2.0 l | 2017-2021 | Dizel 177 HP | EHZ (DW10FC) |
| 2.0 GT BlueHDi 180 2.0 l | 2017-2021 | Dizel 179 HP | AHW (DW10FC) |
| 2.0 GT HDi 180 / BlueHDi 180 2.0 l | 2014-2021 | Dizel 181 HP | AHW (DW10FC) |
| Gövde / Model No | Model Yılı | Motor | Motor Kodu |
|---|---|---|---|
| BlueHDi 130 (FCYHZL, FCYHZT) 1.5 l | 2021 - | Dizel 131 HP | YHZ (DV5RC) |
| Hybrid 180 (F4DGXT) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 181 HP | DGX (EP6FADTXHPE), DGM (EP6LTCHPE) |
| Hybrid 225 (F4DGYT) 1.6 l | 2021 - | Benzin/elektrikli 224 HP | DGY (EP6FADTXHPD), DGN (EP6LTCHPD) |
| PureTech 110 (FRHNPL) 1.2 l | 2021 - | Benzin 110 HP | HNP (EB2ADT) |
| PureTech 130 (FRHNSL, FRHNST) 1.2 l | 2021 - | Benzin 131 HP | HNS (EB2ADTS) |
| PureTech 136 (FRHPYC) 1.2 l | 2023 - | Benzin/elektrikli 136 HP | HPY (EB2LTDH2) |
| e-308 (FNZKWZ) 0.0 l | 2023 - | Elektronik 156 HP | ZKW (ZK02) |






